Skip to main content

O nas

Monito.com to portal docierający do milionów Polaków mieszkających za granicą. Dostarczamy rzetelne informacje dotyczące życia i pracy na emigracji, spraw administracyjnych oraz finansowych.

Kim jesteśmy i jak możemy Ci pomóc?

Monito to więcej niż portal z ofertami pracy. To platforma, która łączy pracodawców oraz wykwalifikowanych pracowników.

Docieramy do 2,5 miliona Polaków mieszkających w każdym zakątku Europy. 

Nasza historia

Serwis Monito powstał w 2015 roku jako porównywarka międzynarodowych przelewów. Stworzyliśmy Monito, aby przeciwstawić się nadmiernym kosztom przelewów pieniędzy za granicę. 

Obecnie jesteśmy jednym z najbardziej zaufanych portali dla osób, które szukają rzetelnych informacji o emigracji oraz o życiu, pracy i finansach za granicą. 

Historia Monito

Stworzyliśmy Monito by przeciwstawić się nadmiernym kosztom przelewów pieniędzy za granicę. Trzej założyciele Monito - François, Laurent i Pascal musieli osobiście zmierzyć się z tym problemem, gdy sami przesyłali pieniądze za granicę.

François i Pascal (tak, to bracia!) po raz pierwszy zetknęli się z wysokimi opłatami, gdy zaczęli wysyłać pieniądze do Kamerunu, aby sfinansować organizację non-profit, którą stworzyli jako dzieci. Laurent po raz pierwszy spotkał się z tym problemem, gdy otrzymywał pieniądze od rodziców podczas swoich studiów w Hongkongu.

Wraz z rozwojem Monito zaczęliśmy rozmawiać z naszymi użytkownikami, a z czasem wprowadziliśmy nowych członków do naszego zespołu. Odkryliśmy, że naszą frustrację podzielają miliony ludzi na całym świecie - od emigrantów po cyfrowych nomadów.